Bugun...Projelerinin %98'ni gerçekleştiren Mustafa Başkanın yeni Mega Projeleri

Kartepe’ye kazandırdığı eser ve hizmetleri anlatan Mustafa Kocaman, “Kartepe’de hemşerilerimize verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz. Seçim beyannamemizdeki vaatlerimizi yüzde 98 oranında gerçekleştirdiğimiz için gururluyuz ve mutluyuz” dedi

facebook-paylas
Güncelleme: 30-10-2023 22:29:27 Tarih: 30-10-2023 15:02

Projelerinin %98'ni gerçekleştiren Mustafa Başkanın yeni Mega Projeleri

Mustafa Kocaman, 4 yıllık görev süresi boyunca hayata geçirdiği projeleri bugün kamuoyu ile paylaştı. Dedeman Otel’de gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti MKYK üyesi İlyas Şeker, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, AK Parti İl eski Başkanları, siyasi partilerin  ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ile STK temsilcileri katıldı. Mustafa Kocaman, ‘Geleceğe İz Bırakan Hizmetlerle Dolu 4 Yıl’ başlığıyla gerçekleştirilen toplantıda Kartepe’ye kazandırdığı eser ve hizmetleri anlatırlen Kartepeyi geleceğe taşıyacak yeni mega projelerin müjdesini verdi.

Kartepe’nin yapısından bahsederek konuşmasına başlayan Mustafa Kocaman, “Belediye demek, insan demek. İnsan yaşamına doğrudan etki eden bir hizmet anlayışı. Bir belediye başkanının önce ilçeyi tanıması lazım. Şehrin merkeziyle iç içe geçmiş bir ilçe. İlçe kültürüne sahip olabilmek için çok gayret verdik. Kartepe, bunların tamamını aştı ve kucaklaştı. Kartepe, doğasıyla ve yapısıyla çok güzel bir ilçe oldu.‘Kartepe’nin evladı olmak istiyoruz’ diye yola çıktık. Bunları geçmiş dönem belde başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla birlikte başardığımızı söylemek isterim. Eserleri kazandırmak güzeldir ama bu eserlerin olmadığını düşündüğümüzde ne kadar büyük bir kayıp olduğunu görürüz. Bu eser ve hizmetlerin kıymetini böylece görüyoruz.

Kartepe’nin artık bir şehir merkezi var. Kent Meydanımızı bu dönem açarak insanlarımızın hizmetine sunduk. Hizmette bireyin değil birlikteliğin önemi var. Eser ve hizmetlerde Tahir Başkanımızın çok büyük emekleri var fakat bu büyük bir birlikteliğin parçası. Yaşayan bir şehir olmak istiyoruz. Kocaeli’nin en büyük camisinde çalışmalar bitmek üzere. Kent kütüphanemizi yapılacak caminin tamamlanmasının ardından açacağız. 500 araçlık otoparkımız bitmek üzere. 7 bin 500 metrekarelik Kent Çarşımız var. Suadiye-Çepni yoluna başladık ama eksikler var. İstediğimiz hızda gitmiyoruz, Kuzey Marmara yolu sebebiyle. Kartepe yeşil bir alan. Ot biçme işlemi basit gibi durabilir fakat bu konuda çok yoğun çalışıyor arkadaşlarımız. Onlara teşekkür ediyorum. 

Bizim en önemli hizmetimiz birlik ve beraberlik, dayanışma, hoşgörü ve barış içinde yaşamak için yaptığımız çalışmadır. Her geçen gün nüfusu yükselen bir ilçemiz. Bizim amacımız geleceğe bir iz bırakmaktı. Kartepe’de yeni bir şehir kuruyoruz. Kartepe’de planlamadığımız bir karış yerimiz yok. Belediye hizmet binamızı yaptık. 35 dönüm alanda kent meydanımızı yaptık ve halkımıza açtık. Kocaelinin en büyük camisi şu anda kent meydanımızda ve yakın zamanda hizmete açılacak.Bu hizmetleri tek başına benim ve Kartepe Belediyemiz tek başına bu çalışmaları yapmadı. Sadece Büyükşehir Belediyemizin desteği de yetmiyor. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız. Milletvekillerimiz. MKYK üyelerimiz, bürokratlarımız, Kartepelilerin bu çalışmalarda desteği var. Her Ankara’ya gittiğimizde para ile döndük. O parayı hizmete dönüştürdük. 1000 metrekarelik Kartepe’nin ilk kütüphanesini yaptık. Kent meydanında merkezimizin de ihalesi kısa zamanda ihalesi yapılacak

HER ALANDA HİZMET VERİYORUZ

Kartepe’nin kent meydanına ulaşmak için tüm eski beldelerimize ulaşım yolları yapıyoruz. Birçok cadde ve bulvarımızı yeniledik. Ataevler Köprülü kavşağı ile iki mahallemizin iki yakasını bir araya getirdik. Kadınlarımız, çocuklarımız için çalışma alanları yaptık. Gasilhaneler yaptık, taziye evleri yaptık. Okullarımızın tamamına yardım ettik ve her okulumuzda mutlaka Kartepe belediyesinin bir tuğlası vardır. Avluburun ve Nusretiye Sosyal tesisleri için çalışma tamamlandı. Bakanlıktan onay geldiğinde çalışmaya başlayacağız.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRDİK

Evet mega projelerimizi yapmadık. Bunun için eleştirebilirler ama bunların yapılacağına inanıyorum. Ama biz Kartepeli vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Seçim beyannamesinde yer verdiğimiz sözlerimizin yüzde 98’ini yaptık. Beyannamede olmasa da halkımızın taleplerini yerine getirdiğimiz projeler yaptık” dedi. 

‘KARTEPE’YE BİNLERCE TURİST GELİYOR’

Bir turizm başkentiyiz. Kültür ve turizmde biraz daha mesafe almalıyız. Turizm Master Planı bu konuda bizlere kılavuz oldu. Biz, ilçemizdeki güzelliklere halkımızın daha kolay ulaşacağı bir ortam yaratmak istedik. Hangi gelir grubuna bağlı olursa olsun Kartepe’nin tadını güzel bir şekilde çıkarmalarını istiyoruz. Bizim teleferiğimiz halkın alanı olan milli parklara gidecek. Ketenciler Yaşam Oteli ise açılışa hazır durumda. Kartepe’nin turizmine katkı yapan işletmecilerimiz başımızın tacı. Maşukiye, Kartepe’nin turizm başkentidir. ATV’ci kardeşlerimiz de bizim kardeşlerimiz. Kooperatif kurdular. Kartepe’ye binlerce turist getiriyorlar. Güzelbahçe Mesire Alanı ile aksiyon burada devam edecek. 

Bir turizm başkentiyiz. Kültür ve turizmde biraz daha mesafe almalıyız. Turizm Master Planı bu konuda bizlere kılavuz oldu. Biz, ilçemizdeki güzelliklere halkımızın daha kolay ulaşacağı bir ortam yaratmak istedik. Hangi gelir grubuna bağlı olursa olsun Kartepe’nin tadını güzel bir şekilde çıkarmalarını istiyoruz. Bizim teleferiğimiz halkın alanı olan milli parklara gidecek. Ketenciler Yaşam Oteli ise açılışa hazır durumda. Kartepe’nin turizmine katkı yapan işletmecilerimiz başımızın tacı. Maşukiye, Kartepe’nin turizm başkentidir. ATV’ci kardeşlerimiz de bizim kardeşlerimiz. Kooperatif kurdular. Kartepe’ye binlerce turist getiriyorlar. Güzelbahçe Mesire Alanı ile aksiyon burada devam edecek.

 

‘KİRALAMADIK SATIN ALDIK’

Belediyemize 25 yeni iş makinası kazandırdık Borçları neredeyse bitti. Kiralama yapmadan kendi araçlarımızla temizlik işlerimizi yapıyoruz. Buradan çok büyük kar sağlıyoruz. 131 bin metrekare taşınmazı ilçemize kazandırdık. Bu alan tamamen Kartepe Belediyesi’ne ait. Bu alanı gerçek anlamda belediyeye kazandırdık. Değeri ortalama 700 milyon TL. Bu değerli alanı belediyemize kazandırmanın mutluluğunu taşıyoruz. Bir hayalimiz vardı. Teleferik. Çok az kaldı. Kartepe Beledyesi olarak bizim de çok emeğimiz var. Kartepe’nin vizyonunu değiştirecek bir proje. Biz teleferiğin ne olduğunu çok iyi anlamalıyız. Sadece bir ulaşım aracı değil. Dünyaya bir mesajdır bu. ‘Biz de varız’ demektir. Kartepe Alışveriş Merkezi’nin çalışmalarını yapıyoruz. Uluslararası Fuar Merkezi’nde proje çalışmaları devam ediyor. Varsın 3 sene sonra, varsın 5 sene sonra olsun ama olsun. Körfez-Kartepe Metro Hattı projesini Cumhurbaşkanımız onayladıysa yapılacaktır. Hep beraber metroya bineceğiz. Bu günler gelecek Kartepe için.

‘GURURLUYUZ VE MUTLUYUZ’

100 yataklı Kartepe Devlet Hastanesi için etüd ve proje çalışmaları başladı. 20 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Bunun da takibini yapıyoruz. İnşallah Diş Hastanesi’ni de içine alarak böyle bir hastaneyi şehrimize kazandırırız. Kısa bir süre içerisinde neticeye varacaktır. Kocaeli’de üçüncü devlet üniversitesi de Kartepe’de olacak, bunu biliyoruz. Kartepe’de hemşerilerimize verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz. Seçim beyannamemizdeki vaatlerimizi yüzde 98 oranında gerçekleştirdiğimiz için gururluyuz ve mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

 

 
 


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BELEDİYE Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
YUKARI YUKARI