Bugun...


Hayrettin ALBAYRAK

facebook-paylas
67 Yıllık Geçmişiyle Maşukiyespor
Tarih: 03-01-2019 14:50:00 Güncelleme: 04-01-2019 11:12:00


Maşukiyespor’un günü

Kentin en köklü kulüplerinden biridir Maşukiyespor. 67 yıllık bir geçmişi vardır. 70 ve 80’li yıllarda en alt kümede sıradan bir takım hüviyetindeydi. 90’lı yılların başında çıtayı yükseltti, benim kaptan olduğum sezon ilk şampiyonluk geldi. Ertesi sezon 1.Küme’de de büyük ses getirdi. Son hafta şampiyonluğunu ilan eden Petkimspor’a yenilse bile grubu ikinci bitirip o zamanki adıyla DAL yani Deplasmanlı Amatör Küme’ye yükselecekti. Gazetedeki yoğunluktan gidemediğim o maçta olay çıkmış, hakem maçı tatil etmişti. Tertip Kurulu 3 puan silme cezası verince Köseköy Ateşspor DAL biletini aldı. Sarı-Kırmızılı ekip uzun süre o şoku atlatamadı. 
ZİRVEDEN DİBE 
90’lı yılların sonunda yeniden ayağa kalktı Maşukiyespor. 3.Lig terfi maçlarında oynadı, profesyonel ligin eşiğinden döndü. 2012-13 sezonunda bu kez Süper Lig şampiyonluğu gibi çok önemli bir başarıya imza attı. Ancak taşıma suyla gelen o şampiyonluk kulübü sarstı. Musluğun başındaki isim suyu kesince, alt yapısı olmayan kulüp sahaya çıkacak futbolcu bulamadı. Süper Lig şampiyonu unvanlı takım ertesi sezon lige katılamadı ve otomatikman düştü. Sarsıntı büyüktü, bir sezonda atlatılamadı. Ertesi sezon 1.Küme’ye de katılım sağlanamadı. Süper Lig şampiyonu 2 sezon sonra 2.Amatör Küme’deydi; zirveden dibe tepetaklak oldu. 
GERİYE DÖNÜŞ 
O kadarla kalsa yine iyi. Kulüp kapanma noktasına kadar gelmişti ki, değerli ağabeyim Necdet Pop liderliğindeki yönetim buna izin vermedi. Alt yapı takımları oluşturularak liglere katılım sağlandı, toparlanma sürecine girildi. Geçen sezon geriye dönüş için düğmeye basıldı; çok fazla açılmadan, kulübün geleceğini tehlikeye sokmadan vites bir kez daha yükseltildi. 2.Küme’de şampiyonluk geldi. Başarı herkesi kamçılamıştı, aynı hızla devam kararı alındı ve bu sezon için yine iddialı bir kadro kuruldu. Sarı-Kırmızılı ekip son üç haftasına girilen ligde lider durumda ve bu akşam bir anlamda final, kader maçına çıkacak. Gebze’de 2 puan gerisindeki Darıca Kültür’e konuk olacak. 
HAK EDEN KAZANSIN 
Kazandığında işi yüzde 90 bitirecek, beraberlikte de avantajı cebine koyacak. Darıca ekibi ise ev sahibi olmanın avantajıyla kazanıp liderliği ele geçirmeye çalışacak. Nereden bakarsanız sıkı bir maç olacak. Elbette doğup büyüdüğüm, yıllarca formasını giydiğim Maşukiyespor istediği sonucu alsın, şampiyon olsun isterim. Ancak Darıca ekibi kazanır, mutlu sona ulaşırsa saygı duyar, alkışlarım. Kim hak ediyorsa o alsın, hakemler sonuca etki edecek bir hata yapmasın isterim. Tabi, tribünde ve sahada dostça bir mücadele olması en büyük arzumdur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI